By Yogani from aypsite.org
Powinno się zacząć te lekcje od Lekcji Zaawansowanych Praktyk Jogi, ponieważ są one warunkiem wstępnym do lekcji tantry. Zacznij od Lekcji 10 (pierwszej w tej serii) – Dlaczego Ta Dyskusja?
W 1957 roku w Japonii ukazała się mała książka zatytułowana „Ciało Zen, Kości Zen: zbiór pism Zen i pre-Zen” („Zen Flesh, Zen Bones: A collection of Zen and Pre-Zen writings”) skompilowana i przepisana przez Paula Repsa i Nyogena Senzakiego. Zawiera pisma z niektórych starożytnych pism indyjskich. Kilka z nich, jak 4000-letnia Vigyan Bhairava i Sochanda Tantra, plus jeszcze jedna, zostały połączone, tworząc 112 technik zwanych „Praktykami centrowania”. To wszechstronne badanie technik tantra jogi, obejmujące zarówno metody praworęczne, jak i leworęczne.
112 technik składają się z kilku linii o każdej z nich i razem wypełniają kilka stron.
Jak omówiono w pierwszej lekcji tutaj, tantra jest najszerszym ze wszystkich systemów jogi, nie pozostawiając niczego bez opieki jako narzędzia duchowej transformacji. Praktycznie wszystkie lekcje Zaawansowanych Praktyk Jogi są poruszane w taki czy inny sposób w 112 technikach, co jest niesamowite, ponieważ nie zostały one wykorzystane jako przewodnik do pisania tych lekcji. To, co jest dzisiaj prawdą w jodze, było równie prawdziwe i zostało udokumentowane 4000 lat temu.
Przypomnicie sobie, że zasada brahmacharyi leży u podstaw zarządzania energią seksualną dla celów duchowych. Brahmacharya to zachowanie i kultywowanie energii seksualnej. Odbywa się to w szczególny sposób podczas ćwiczeń siedzących i na inne sposoby podczas tantrycznych relacji seksualnych.
Technika nr 43 spośród 112 technik uchwyca istotę seksu tantrycznego i zawiera w sobie wszystkie praktyki seksualne omówione na lekcjach:
„Na początku związku seksualnego zwracaj uwagę na ogień na początku, i tak kontynuuj, a na końcu unikaj żaru”.
Z tego jednego zdania można wyprowadzić wszystkie tantryczne metody seksualne. W rzeczywistości napisano tomy, aby je objaśnić. Nieżyjący już Osho/Rajneesh, słynny guru tantry, napisał 1000-stronicową książkę objaśniającą 112 technik. Nazywa się „Książka Sekretów” („The Book of Secrets”), opublikowana w 1974 roku.
W jodze nie ma nic nowego. Ludzki układ nerwowy funkcjonuje dzisiaj tak samo jak tysiące lat temu. Chodzi tylko o zrozumienie zasad leżących u podstaw duchowej transformacji człowieka. Kiedy je znamy, łatwo jest ocenić skuteczność praktyk duchowych i zintegrować je w prostą, potężną rutynę, która może zmienić nasze życie, otwierając nas na niekończące się ekstatyczne szczęście.
Guru jest w Tobie.